DEPARTAMENTO DE CONXUNTO — MATERIA DE ORQUESTRA

REPERTORIO PARA AS PROBAS DE ACCESO DE SETEMBRO

  • ACCESO 2º Curso de Grao Profesional

FLAUTA 2ºGP BIZET: L'Arlesienne, 2º Suite Minuetto // GRIEG: Peer Gynt, 1ª Suite A mañán

OBOE 2ºGP TCHAIKOVSKY: O lago dos Cisnes // SCHUBERT: Sinfonía Incompleta

FAGOT 2ºGP BIZET: Carmen // BRAHMS: Concerto para Violín – 2º mov. (fagot II)

CLARINETE 2ºGP BEETHOVEN: Sinfonía n.º 6 5º mov. // TCHAIKOVSKY: Sinfonía n.º 6 1º mov.

SAXOFÓN 2ºGP BIZET: L'Arlesienne, 2ª Suite

TROMPETA 2ºGP REINEKE: A Bruxa e a Santa

TROMPA 2ºGP SMITH: A Divina Comedia – A Ascensión

TROMBÓN 2ºGP GUERRERO: Los Gavilanes

TUBA 2ºGP HOLST: Suite n.º 2 en Fa // BARNES: Variacións Fantasía

BOMBARDINO 2ºGP BARNES: Variacións Fantasía // SMITH: A Divina Comedia – A Ascensión

VIOLÍN 2ºGP MEYER: Who´s Who? // HOLST: Saint Paul´s Suite

VIOLA 2ºGP MEYER: Who´s Who?

VIOLONCHELO 2ºGP MEYER: Who´s Who?

CONTRABAIXO 2ºGP MEYER: Who´s Who?

PERCUSIÓN 2ºGP DE MEIJ: La Quintessenza (parte: percusión) // BARNES: Sinfonía n.º 4 (parte: timbais)

  • ACCESO 3º Curso de Grao Profesional

FLAUTA 3ºGP RAVEL: Bolero // MOZART: Flauta Máxica Finale (n.º 8 do acto 1)

OBOE 3ºGP TCHAIKOVSKY: O lago dos Cisnes // SCHUBERT: Sinfonía Incompleta

FAGOT 3ºGP BIZET: Carmen // BRAHMS: Concerto para Violín – 2º mov. (fagot II)

CLARINETE 3ºGP BRAHMS: Sinfonía n.º 1 – 3º mov. // BEETHOVEN: Sinfonía n.º 6 – 1º mov. (comp. 418-438)

SAXOFÓN 3ºGP BIZET: L'Arlesienne, 2ª Suite

TROMPETA 3ºGP SMITH: A Divina Comedia – A Ascensión

TROMPA 3ºGP SMITH: A Divina Comedia – A Ascensión

TROMBÓN 3ºGP CEBRIAN: Unha Noite en Granada

TUBA 3ºGP HOLST: Suite n.º 2 en Fa // BARNES: Variacións Fantasía

BOMBARDINO 3ºGP BARNES: Variacións Fantasía // SMITH: A Divina Comedia – A Ascensión

VIOLÍN 3ºGP GRIEG: Peer Gynt, 1ª Suite – A mañán // SCHUBERT: Sinfonía n.º 8 “Incompleta” – 1º mov.

VIOLA 3ºGP MOZART: Sinfonía n.º 41 – Finale // BEETHOVEN: Sinfonía n.º 5 2º mov.

VIOLONCHELO 3ºGP MOZART: Pequena Serenata Nocturna1º mov. // BEETHOVEN: Sinfonía n.º 9 4º mov. (comp. 92-163)

CONTRABAIXO 3ºGP GRIEG: Peer Gynt, 1ª Suite – A mañán // MOZART: Pequena Serenata Nocturna Divertimento

PERCUSIÓN 3ºGP DE MEIJ: La Quintessenza (parte: percusión) // BARNES: Sinfonía n.º 4 (parte: timbais)

  • ACCESO 4º Curso de Grao Profesional

FLAUTA 4ºGP RAVEL: Bolero // MOZART: Flauta Máxica Finale (n.º 8 do acto 1)

OBOE 4ºGP BARTOK: Concerto para Orquestra // ROSSINI: A Italiana en Arxel

FAGOT 4ºGP TCHAIKOVSKY: Sinfonía n.º 4 – 2º mov. // PROKOFIEV: Pedro e o Lobo (do n.º 15 ao 17)

CLARINETE 4ºGP BRAHMS: Sinfonía n.º 3 – 2º mov. // RIMSKY-KORSAKOV: Scherezade – 2º mov.

SAXOFÓN 4ºGP BIZET: L'Arlesienne, 1ª Suite // BARNES: Abertura Sinfónica

TROMPETA 4ºGP SMITH: A Divina Comedia – A Ascensión

TROMPA 4ºGP SOUTULLO – BERT: A Lenda do Bico – Selección (versión banda: M. San Miguel)

TROMBÓN 4ºGP CEBRIAN: Unha Noite en Granada

TUBA 4ºGP COUCEIRO: Estrasantico // BARNES: Sinfonía n.º 4 – 2º mov.

BOMBARDINO 4ºGP TALLENS: Cançons de Mare // VIVES: Maruxa ( versión banda: T. Romo)

VIOLÍN 4ºGP GRIEG: Peer Gynt, 1ª Suite – A mañán // SCHUBERT: Sinfonía n.º 8 “Incompleta” – 1º mov.

VIOLA 4ºGP MOZART: Sinfonía n.º 41 – Finale // BEETHOVEN: Sinfonía n.º 5 2º mov.

VIOLONCHELO 4ºGP MOZART: Pequena Serenata Nocturna1º mov. // BEETHOVEN: Sinfonía n.º 9 4º mov. (comp. 92-163)

CONTRABAIXO 4ºGP GRIEG: Peer Gynt, 1ª Suite – A mañán // MOZART: Pequena Serenata Nocturna Divertimento

PERCUSIÓN 4ºGP CHAPÍ: Tambor de Granaderos (parte: caixa) // DE MEIJ: La Quintessenza (parte: láminas e timbais)

  • ACCESO 5º Curso de Grao Profesional

FLAUTA 5ºGP BIZET: Carmen Allegretto quasi Andantino ( 3º acto) // ROSSINI: A Italiana en Arxel Sinfonía

OBOE 5ºGP BARTOK: Concerto para Orquestra // ROSSINI: A Italiana en Arxel

FAGOT 5ºGP TCHAIKOVSKY: Sinfonía n.º 4 – 2º mov. // PROKOFIEV: Pedro e o Lobo (do n.º 15 ao 17)

CLARINETE 5ºGP BERLIOZ: Sinfonía Fantástica – 3º mov. // MENDELSSOHN: Sinfonía n.º 3 – 2º mov. (comp. 8-31)

SAXOFÓN 5ºGP BIZET: L'Arlesienne, 1ª Suite // BARNES: Abertura Sinfónica

TROMPETA 5ºGP FERRER FERRAN: Sinfonía n.º 2 – 3º mov. (tpta I) // BARNES: Variacións Fantasía (corneta II)

TROMPA 5ºGP SOUTULLO – BERT: A Lenda do Bico – Selección (versión banda: M. San Miguel)

TROMBÓN 5ºGP ROSSINI: A Pega Ladroa Abertura // SERRANO: A Dolorosa (versión banda)

TUBA 5ºGP COUCEIRO: Estrasantico // BARNES: Sinfonía n.º 4 – 2º mov.

BOMBARDINO 5ºGP TALLENS: Cançons de Mare // VIVES: Maruxa ( versión banda: T. Romo)

VIOLÍN 5ºGP ROSSINI: Italiana en Arxel Sinfonía // BEETHOVEN: Coroliano Abertura

VIOLA 5ºGP BEETHOVEN: Coroliano Abertura // BERLIOZ: Carnaval Romano

VIOLONCHELO 5ºGP BEETHOVEN: Sinfonía n.º 5 2º mov. (comp. 1-17, 49-59 e 98-106) // MOZART: Sinfonía n.º 40 1º mov. (comp. 114-138 e 191-225)

CONTRABAIXO 5ºGP BEETHOVEN: Sinfonía n.º 1 // SCHUBERT: Sinfonía n.º 5

PERCUSIÓN 5ºGP CHAPÍ: Tambor de Granaderos (parte: caixa) // DE MEIJ: La Quintessenza (parte: láminas e timbais)

  • ACCESO 6º Curso de Grao Profesional

FLAUTA 6ºGP BIZET: Carmen Allegretto quasi Andantino ( 3º acto) // ROSSINI: A Italiana en Arxel

OBOE 6ºGP BRAHMS: Concerto para Violín // BORODIN: O Príncipe Ígor – Danzas Polovtsianas

FAGOT 6ºGP RAVEL: Bolero // SHOSTAKOVICH: Sinfonía n.º 9 // MOZART: As Bodas de Fígaro

CLARINETE 6ºGP WEBER: O cazador furtivo – Overtura // BEETHOVEN: Sinfonía n.º 6 – 2º mov.

SAXOFÓN 6ºGP RACHMANINOFF: Danzas Sinfónicas // RAVEL: Bolero (saxofón soprano ou saxofón tenor)

TROMPETA 6ºGP FERRER FERRAN: A Pasión de Cristo – 3º mov. (tpta I) // BARNES: Variacións Fantasía (corneta II)

TROMPA 6ºGP BARNES: Variacións Fantasía

TROMBÓN 6ºGP ROSSINI: A Pega Ladroa Abertura // SERRANO: A Dolorosa (versión banda)

TUBA 6ºGP USANDIZAGA: As Golondrinas Pantomima (versión banda) // VIVES: Maruxa ( versión banda: T. Romo)

BOMBARDINO 6ºGP TALLENS: Cançons de Mare // VIVES: Maruxa ( versión banda: T. Romo) // APPERMONT: Gilgamesh

VIOLÍN 6ºGP ROSSINI: Italiana en Arxel Sinfonía // BEETHOVEN: Coroliano Abertura

VIOLA 6ºGP BEETHOVEN: Coroliano Abertura // BERLIOZ: Carnaval Romano

VIOLONCHELO 6ºGP BEETHOVEN: Sinfonía n.º 5 2º mov. (comp. 1-17, 49-59 e 98-106) // MOZART: Sinfonía n.º 40 1º mov. (comp. 114-138 e 191-225)

CONTRABAIXO 6ºGP BEETHOVEN: Sinfonía n.º 1 // SCHUBERT: Sinfonía n.º 5

PERCUSIÓN 6ºGP CHAPÍ: Tambor de Granaderos (parte: caixa) // DE MEIJ: La Quintessenza (parte: láminas e timbais)